רחוב רמב"ם 26, גבעתיים

בחזית הרפואה

פרס Kurt Semm על עבודת מחקר מצטיינת בנושא בטיחות אונקולוגית של ניתוחים לפרוסקופים לסרטן גינקולוגי

היה לי כבוד גדול לזכות בפרס היוקרתי על שם Kurt Semm על עבודת המחקר המצטיינת, בכינוס של האיגוד הגינקולוגי האמריקאי לכירורגיה לפרוסקופית באוסטין, טקסס, 2021.

בעבודה בדקנו האם השימוש בגז לניפוח הבטן במהלך ניתוחים לפרוסקופים לטפול בסרטן הרחם וסרטן כילייה עלול לגרום לפיזור של תאי סרטן בחלל הבטן. ממצאי המחקר הראו כי אין פיזור של תאים ממאירים כתוצאה מהשימוש בגז בניתוחים אלה והוכיחו את בטיחותם.

ניתוח קיסרי ונוירוכירורגי בו זמנית

"לראשונה בעולם יולדת עברה ניתוח מוח וקיסרי בו זמנית"

בניתוח ייחודי מסוגו בעולם בוצע ניתוח קיסרי וניתוח מוח בו-זמנית. ליולדות ולתינוקה שלום.

HIPEC בגישה לפרוסקופית

בניתוח ייחודי וראשוני בעולם בצענו ניתוח HIPEC לכריתת גרורות של סרטן שחלות מחלל הבטן והזלפה של כימותרפיה מחוממת לחלל הבטן. ייחודיות הניתוח שמעטים מסוגו בוצעו בעולם, שהוא בוצע בגישה לפרוסרקופית ללא צורך בפתיחת הבטן.

ניתוחים רובוטים לטיפול בסרטן רירית הרחם

בשנים האחרונות נכנסה לשימוש מערכת ניתוחים רובוטית הדה-וינצי. במערכת זו ניתן לבצע גם ניתוחים מורכבים מאד בגישה זעיר-פולשנית, ללא צורך בפתיחת הבטן. המערכת מאפשרת שימוש בזרועות הרובוט לצורך הניתוח בצורה מדוייקת מאד תוך ראיית תלת ממד במהלך הניתוח. לדר' משען נסיון כירורגי רב בניתוחים אלה.

ניתוח מורכב ביולדות בשבוע 34 להריונה לטיפול בשחלה שהסתובבה

מקרה מורכב בו בוצע ניתוח לטיפול בשחלה שהסתובבה במהלך הריון מתקדם ליולדת בשבוע 34. בניתוח השחלה הוחזרה למקומה ללא צורך ביילוד מוקדם של התינוק. מספר שבועות לאחר הניתוח היולדות ילדה בהצלחה תינוק בריא.

דילוג לתוכן